Serkan bey ve ekibi ile çalışmaya başlayışımız neredeyse bir yılı dolduruyor. İşe bakış açıları, işi sahiplenişleri, i’lerin üzerindeki noktalara dikkat edişleri,kurumsallığa verdikleri önem,çalışkanlıkları ve tüm ekibi motive etme şekilleri bize çok şey kazandırdı ve kazandıracak.Sürdürebilirlik çalışmaları,kişilere değil ilke ve proseslere bağlı bir organizasyon yaratma çabaları,çevik ve aktif hareket etmeleri,arkasından gelenleri sürüklemeleri bu birlikteliğin daha çok uzun yıllar süreceğinin bir göstergesi.Gerektiğinde firma çıkarı için bana bile karşı gelmeleri,çok iyi dinlemeleri,savunduklarını rakam ve raporlarla net bir şekilde desteklemeleri de firmamıza katma değer sağayan yaklaşımlardan.Kendilerine bugüne kadar verdikleri emekler için teşekkür ediyor,daha yapacak çok işimizin olduğunu da belirtmekistiyorum.


Can DİRİN
LUPAMAT KOMPRESÖR
GENEL MÜDÜRSerkan Orman ile 2017-2019 yılları arasında Anadolu Isuzu kamyon ve otobüs fabrikalarında yalın üretim, kaizen, teknik personel eğitimleri konusunda birlikte çalıştık, danışmanlık aldık ve çok faydasını gördük. Serkan sahaya yakınlığı, tecrübesi, teorik bilgileri hızla pratiğe geçirebilmesi ve sonuç odaklılığı ile çok başarılı bir danışman, gelişim ve yeniliğe açık tüm fabrika yönetimlerine tavsiye ederim.


Hakan ÖZENÇ
ISUZU Operasyonel Fonksiyonlar Grup DirektörüSayın Serkan Orman ve ekibi ayrıntılara olağan üstü özen gösteren ,saha ve iletişimi kuvvetli ve işleri halletme hızla sonuçlandırma becerisine sahip bir kaynak. Yüksek motivasyon ve yetenekleri sayesinde en dirençli alanlarda dahil olmak üzere ,çalıştığımız tüm sahalarda başarılı sonuçlar elde ettik.Sayın Serkan Orman proje başından itibaren Grubumuz bir çalışanından farksız olarak hedef süreçlerde titizlikle çalıştı ve içerisinde bulunduğumuz iyileştirme insiyatifinde güçlü bir katalizör oldu.


İ.Erden ERGÖKMEN
CMS Jant ve Makine Sanayi A.Ş
Teknik Genel Müdür YardımcısıSerkan Orman ve ekibi ile Astor Enerji bünyesine yalın üretim kültürünün kazandırılması ve bu kültüre uygun montaj hatlarının firma içerisinde, beraber tasarlanıp üretilmesi çalışmalarını yürüttük. Bu süreç içerisinde kendisinin ve ekibinin başarı hırsı, bu hırsın dönüştüğü çalışma azmi ile firmayı ve projeyi sahiplenmeleri takdire şayandı. Bu çalışma sonrası ortaya çıkan hatlar ve üretim alanlarının firmamıza sağladığı üretim adeti ve kalite artışlarının yanında, firmamızın ziyaretçilerini gururla ağırladığı ve tüm ziyaretçilerimiz tarafından takdir edilen çalışma alanları oldular. Serkan ve ekibinin problemi görme yetenekleri, bu problemlerin üzerinden rahatlıkla gelebilecekleri tecrübe ve donanıma sahip olmaları, bilginin güç olarak görülmediği tam tersine paylaştıkça artacağına olan inançları ile bu tecrübe ve bilgi birikimini paylaşmakta fazlası ile bonkör olmaları onları klasik danışman mantığından ayıran ve tüm firmaların ihtiyacı haline getiren nokta.


Uğur GÖKÇE
ASTOR TRANSFORMATÖR
Genel Müdür YardımcısıSerkan ORMAN kendisine ve arkadaşlarına olan inancımızın bir zaman sınırlaması yok. Burada kullanacağımız ifadeler aslında eksik bilgi aktarmak demek . Ama en basit ifadeyle Bilginin paylaştıkça büyüdüğüne inanmış, profesyonelliğin ötesinde özveriyle ve yüksek bir enerjiyle çalışan gerçek KAİZEN İNSANLARI. Onlardan çok şey öğrendim...


Hüseyin KÖYLÜ
TÜMOSAN Döküm
Fabrikası MüdürüSerkan Orman ve ekibinin en önemli özelliği klasik danışman değil de uygulamacı olmalarıdır. BVN fabrikasında yapılan yalın üretim kültür dönüşümü ve bu dönüşüme uygun tasarlanan hatlar sahada birebir çalışanlar ile yapılmış sonuç odaklı işlerdir. Bu çalışmalar sadece verimliliği arttırmak ile kalmamış, kalite artışı ile fabrikamızda A’ dan Z’ ye bir yalın üretim kültürü oluşturmuştur. Yapılan el becerisi , ergonomi ve eğitim standları , sektöründe öncü BVN ‘ nin insana verdiği değeri bir kez daha gözler önüne sermiştir. Az maliyet ile çalışanlarla birlikte yapılan bu çalışmalar Serkan Orman ve ekibinin azmi hırsı ve paylaşımcılığı ile kısa sürede hızlı bir şekilde gerçekleşmiştir. Günümüzde büyük balık küçük balığı değil de hızlı balık yavaş balığı yutar. Ayakta kalmak için ve sürdürebilirlik için fabrikaların hızlı ve proaktif olmaları gerekmektedir. Bu sebeple hızlı bir dönüşüm ile modern bir fabrika oluşturmak isteyen tüm yönetimlere Serkan Orman ve ekibini tavsiye ederim.


Kemal MURATOĞLU
BVN FAN Üretim MüdürüYönetim olarak bizler zamanımızın çoğunu günlük ince ayar konularına ve oluşan yangınla mücadelelere ayırıyorduk. Böyle bir ortamda iyileştirme ve Kaizen çalışmalarına fırsat kalmıyordu. Yönetimin bir danışman firması ile çalışılmasına karar vermesinin ardından yollarımız EVUS ile kesişti. EVUS ile işbirlikteliğine başlamadan önce bizi kendilerine en çok çeken konu "Sahadayız" ana temalarıydı. Bu tür konularda bilinç oluşturulması adına teorik değil ama pratik uygulamaların; danışman değil ama uygulayıcı bakış açısının fayda sağlayacağını biliyorduk ve EVUS bu tanıma birebir uyuyordu. İlk andan itibaren uygulanan plan dahilinde saha etütleri, layout çalışmaları, raf düzenlemeleri, tek parça akışını sağlamak için sac işleme bölümünde bulunan düzenlemeler, barkodlu haberleşme sistemlerine geçiş gibi iyileştirme çalışmaları ile onlar da içimizden biri oldular. Danışmanlık konusunun sadece eğitimden ibaret olmadığını hayal edip,uygulayıp,standardlaştırarak yalın üretim kültürünü firmamızda oturtabileceğimizi örnekleriyle sergilediler. Özellikle Murat Torun Bey ile ekibimizin saha uygulamaları ve Asakai toplantı çıktıları ile üretilen çözümler firmamımızda önemli bir yer aldı.Şu anda da Kaizen uygulamalarını "Kreazen" çalışmaları altında tüm çalışanlarımız ile uygulamaya devam ediyoruz. Firmanızda yalın üretim kültürünü oluşturmak için uygulayıcı bir danışman arıyorsanız EVUS'u gözü kapalı tercih edebilirsiniz


Murat BABAOĞLU
KREA MAKİNA TEKNOLOJİ
Fabrika Genel MüdürüSerkan Orman ve ekibi ile 2021 Temmuz ayından bu yana çalışmaktayız. Bu süreçte fabrikamızda yalın üretim çalışmalarının yönlendirilmesi, üretim akışının bu yönde düzenlenmesi ve uygulamaların firma kültürü haline gelmesi için birlikte çalışmaktayız Serkan Orman ve ekibinin sadece teoriye dayanan söylemler yerine işin içine bizzat girerek saha çalışmalarında bulunmaları personelimizi heyecanlandırmış, cesaretlendirmiş ve değişimin bir parçası olmaları yönünde harekete geçirmiştir. Firmayı sahiplenmelerinin yanında personeli de sahiplenip onların istek ve ihtiyaçları doğrultusunda dengeleri koruyarak hareket etmeleri, empati kurabildiklerinin ve insani ilişkilerinin ne denli güçlü olduğunun göstergesidir Zaman ilerledikçe fabrikamızdaki değişimi görüyor ve mutlu oluyoruz Serkan Orman ile mevcut projemizin tamamlanması sonrasında da irtibatımızın kopmayacağını biliyor ve yeni projelerde çalışmayı istiyoruz. Bu vesileyle Serkan Orman ve ekibine katkılarından dolayı teşekkür ediyor ve değişime ihtiyacı olan tüm firmalara tavsiye ediyoruz


Sinan GÜLMEZ
LUPAMAT KOMPRESÖR
Üretim Ve Teknik Müdür YardımcısıSerkan orman ve ekibi ile 2016-2017 yılları arasında Federal Elektrik Fabrikasında yalın üretim, Kaizen,kanban sistemi , montaj hatlarının yerleşimi ve dengelenmesi , montaj hatlarına uygun ve basit aparat tasarlamak gibi teorik bilgileri üretim mühendisi olduğum zamanlarda öğrendim. Kendisi son derece mütevazi ve tam bir saha insanı. Kimsenin göremediğini hızlı bir şekilde görüp hemen reaksiyon alması çok önemli bir özelliğidir. Örnek olarak çalışma yaptığımız bir hatta ; çok kısa bir süre içerisinde %30 adam kazançı ve %35 kişi başı verimlilik artışı elde etmiştik.çok başarılı bir sonuç çıktı ortaya.Kendisi beni Kaizeni daha iyi hissedebilmem için Konya’daki traktör fabrikasında 1 hafta misafir etti ve oradaki değişimi hissederek öğrendim. Kısacası bana görmeği Serkan bey öğretti, şuan bile başım sıkışsa bir telefon kadar uzağımda olduğunu biliyorum ve bu beni mutlu ediyor. Bu gerçek Kaizen insanın sayesinde şuan TEKOGLASS CAM İŞLEME MERKEZİ FABRİKASINDA , FABRİKA MÜDÜRÜ olarak görev yapmaktayım.


Semih CİVELEK
TEKOGLASS CAM İŞLEME MERKEZİ
Fabrika MüdürüSayın Serkan Orman ve ekibine, Kaizen çalışmalarımız süresince uygulamacı kimliğiyle öne çıkarak özellikle sahada ekip arkadaşlarımızla birlikte yer aldıkları, yapılan çalışmaların nedenlerinin anlaşılması ve ekip tarafından benimsenmesi için özellikle çaba sarf ettikleri, bu çalışmaların gerekliliklerini ve sonuçlarını sayısal verilerle destekleyerek çalışmalarımızın sonuçlarını somut olarak da değerlendirmemizi sağladıkları ve süreç içerisinde her türlü konuda bilgi ve tecrübeleriyle bize destek oldukları için teşekkür ederiz.


Sevde KÜTÜKCÜ AYDIN
HİDROKON
Yönetim Kurulu Üyesi